Projecten

Dit verandert er aan de Bleiswijkseweg

5 oktober 2026

De Bleiswijkseweg is dé toegangsweg naar het Dutch Innovation Park. Het komende jaar gaat de weg flink op de schop. Zo wordt er gewerkt aan de bereikbaarheid, de verkeersveiligheid en aan een metropolitaan fietspad (een extra breed, geasfalteerd fietspad). Het vernieuwde ontwerp zorgt voor een veiligere, prettigere omgeving voor fietsers, voetgangers en bestemmingsverkeer. Ook voor het openbaar vervoer kent de reconstructie voordelen.

Wat gaat er veranderen?
Het bestaande fietspad wordt verbreed en krijgt een nieuwe, stevige laag rood asfalt. Naast het fietspad wordt een wandelpad met een natuurlijke ondergrond aangelegd. In de toekomst wordt dit pad onderdeel van een wandelroute rondom de Plas van Poot. Aan de weggebruikers is ook gedacht. De rijbaan krijgt twee rijstroken die bijdragen aan de verkeersveiligheid en die helpen om sluipverkeer tegen te gaan. Daarnaast verdwijnen de rijstroken voor afslaand verkeer en stoppen bussen straks op de weg. Hierdoor wordt het doorgaande verkeer afgeremd en blijft de weg goed bereikbaar voor verkeer dat in het Park moet zijn.

Het ontwerp
De bijgevoegde tekeningen tonen hoe de weg heringericht wordt. Hieronder volgt een toelichting op de belangrijkste veranderingen:

  • Er komt een breder en doorgaand fietspad van rood asfalt aan de kant van de Plas van Poot. Het fietspad maakt onderdeel uit van de Metropolitane Fietsroute.
  • Naast het fietspad, aan de kant van de Plas van Poot, wordt een voetpad aangelegd een natuurlijke ondergrond. Denk hierbij aan grind. 
  • Tussen het fietspad en de rijbaan komt een groenstrook met een haag en bomen.
  • De rijbaan wordt versmald. Hierdoor zijn er slechts twee rijstroken. Ook stopt de bus op de baan. Dit maakt de Bleiswijkseweg minder aantrekkelijk voor sluipverkeer.
  • Het kruispunt met de verkeerslichten blijft zoals het is. 
  • De bushaltes blijven op dezelfde plek. 
  • De oversteekplekken blijven op dezelfde plekken. 
  • De doorgaande fiets- en voetpaden aan de kant van de bedrijven komen niet meer terug.
  • Aan de zuidkant staan vijftien bomen van de gemeente. Het is de bedoeling dat deze gekapt worden. Ter vervanging worden er 48 bomen geplaatst in de groenstrook tussen het nieuwe fietspad en de hoofdrijbaan.
  • De verlichting wordt vernieuwd. Ook wordt er verlichting geplaatst in de groenstrook tussen het nieuwe fietspad en de hoofdrijbaan.
  • De toegang naar de Werner von Siemensstraat wordt verbreed, zodat ook grote voertuigen gemakkelijk de bocht kunnen nemen.

Heb je op basis van de tekeningen en de toelichting vragen of opmerkingen? Neem dan contact op.

Planning
De afgelopen tijd heeft de gemeente Zoetermeer veel overlegd met nutsbedrijven en netbeheerders. Vanwege de noodzakelijke versterking van het stroomnet legt Stedin nieuwe 25 kV-elektriciteitskabels aan. Deze kabels zijn onderdeel van het elektriciteitsnet en helpen om aan de groeiende vraag naar elektriciteit te voldoen. De herinrichting van de Bleiswijkseweg start naar verwachting in het voorjaar van 2027 en is naar verwachting het einde van dat jaar klaar.

Wil je op de hoogte gehouden worden over de laatste ontwikkelingen rondom het project van Stedin? Download dan de ‘Stedin Bouwapp’. Hierin kun je het project ‘Aanleg kabeltrace 25kV Werner Von Siemensstraat eo’ volgen voor de laatste updates. Je kunt de QR-code scannen om de app te downloaden.