Nieuws

Challengemarkt toont eerste prototypes van studententeams

27 maart 2026

Op vrijdag 27 maart vond in de Dutch Innovation Factory de Challengemarkt plaats. Acht studententeams van HBO-ICT Innovative Development presenteerden daar hun eerste ideeën en prototypes aan docenten, medestudenten, opdrachtgevers en andere geïnteresseerden.

De presentaties volgden op de start van een nieuwe ronde challenges, waar de studenten enkele weken eerder aan zijn begonnen. In deze opdrachten, afkomstig van bedrijven en organisaties, werken zij aan vraagstukken uit de praktijk. Studenten analyseren deze vraagstukken en vertalen deze naar mogelijke oplossingen.

Korte pitchrondes
In pitchrondes van tien minuten lichtten de teams hun aanpak toe. Daarbij gingen zij in op het probleem, de doelgroep en de doelstelling, gevolgd door drie uitgewerkte oplossingsrichtingen in de vorm van prototypes. Naast de inhoud werd ook gekeken naar de kwaliteit van de presentatie, waaronder de opbouw van het verhaal en het gebruik van visuals.

Tijdens de middag waren ook opdrachtgevers aanwezig. Zij luisterden mee met de pitches en stelden vragen aan de teams. Na afloop gingen studenten en opdrachtgevers met elkaar in gesprek om de verschillende prototypes te bespreken en gezamenlijk te bepalen welke oplossing het meest geschikt is om verder uit te werken.

Daarnaast kreeg het publiek de mogelijkheid om een stem uit te brengen op een favoriet prototype. Met speciale geldbiljetten, voorzien van het gezicht van een docent, konden bezoekers hun voorkeur aangeven. Deze publieksstem vormde een aanvulling op de uiteindelijke keuze van de opdrachtgever.

Eindresultaten op de Expo
Het gekozen prototype wordt in de komende drie maanden door het studententeam verder ontwikkeld. De resultaten worden op vrijdag 19 juni gepresenteerd tijdens de Expo in de Dutch Innovation Factory. Bedrijven en organisaties die geïnteresseerd zijn in samenwerking met studenten of het inbrengen van een eigen vraagstuk, kunnen daar kennismaken met de werkwijze en resultaten van de challenges.

Aanmelden expo: Expo HBO-ICT in de Dutch Innovation Factory - Dutch Innovation Park